Атлетик Билбао си свърши работата без голове в Баку

Отборите на Интер (Баку) и Атлетик Билбао направиха 0:0 в мач реванш от третия предварителен кръг в Лига Европа. Баските продължават напред след успех с 2:0 на "Сан Мамес" преди седмица. Днес гостите бяха по-активни, но не успяха да реализират.

Момчетата на Ернесто Валверде изпуснаха повече положения преди почивката. След първоначалния домакински натиск новото попълнение на "лъвовете" Хави Ерасо удари греда в 19-ата минута. Маркел Сусаета центрира, но ударът с глава не беше достатъчно прецизен. В 27-ата Сеидов шутира много близо до гредата.

В 49-ата минута Ариц Адурис не можа да прехвърли вратаря след пас на Акече. В 68-ата минута Сабин Мерино направи официалния си дебют за "червено-белите". В 79-ата Ариц Адурис не уцели вратата след удар с глава от удобна позиция. Пет минути по-късно и Бенят Ечебария не сполучи с изстрела. В 89-ата Ибай Гомес също не беше точен.

Жреният за плейофите в Лига Европа е утре.

Снимка: El Correo