Купата на Италия започна с историческото за Апенините 15:0

Турнирът за Купата на Италия за сезон 2015/2016 година стартира с исторически разгром. Изпадналият от Серия "Б" преди няколко месеца тим на Читадела разпиля с невижданото досега за надпреварата 15:0 състава на Потенца, който се състезава в Серия "Д" (б.а. пета дивизия) и излезе с втория си тим.

Отборът на Роберто Вентурато, който дебютира на поста старши-треньор на Читадела, след като замени прекаралия там 10 години Клаудио Фоскарини, откри головата си сметка в 20-ата минута с гол на Клаудио Корали (на снимката), който се разписа втори път след почивката. Освен него точни бяха Лори, на четири пъти 18-годишния Джулио Бизото, а по два пъти се разписаха също така Паолучи, Минесо, Паскали и Боб. На полувремето резултата бе 5:0, а втората част паднаха още десет гола.

Това е абсолютен рекорд за Купата на Италия, след като досега най-големите победи в първия кръг на турнира бяха четири с 9:0. Лукезе - Флоренция през 1922, Ентела - Дертоха 1936/37, Каляри - Теранова 1939/1940 и Сампдория  - Марзото през 1958 година.