Скъпоценна победа за Попето и Спартак (видео)

Отборът на Спартак (Москва) постигна първа победа през новия сезон. Тя обаче е изключително ценна, защото дойде срещу един от преките конкуренти за челните места - Краснодар. Спартаковци спечелиха като гост с 1:0, а единственото попадение отбеляза Юра Мовсисян. Арменският национал заби топката под гредата с мощен шут от наказателното поле, но не се зарадва от уважение към бившия си клуб.

Ивелин Попов започна като титуляр за Спартак и остана на терена до 84-ата минута, когато бе заменен от младата надежда Денис Давидов. Българинът беше много активен, особено преди почивката, но няколко негови изстрела не затрудниха Андрей Дикан.

След злощастното равенство срещу Уфа на старта, спартаковци бяха решени да наваксат загубените точки, и то срещу съперник, от когото през миналия сезон загубиха с 0:4. Футболистите на Дмитрий Аленичев направиха много силно първо полувреме и спокойно можеха да водят с повече от един гол разлика. След попадението на Мовисян с пропуски се отличиха Куинси Промес и Роман Широков.

След почивката се очакваше Краснодар да реагира по някакъв начин, но домакините бяха твърде инертни и не създадоха никакви проблеми на иначе колебливата защита на Спартак. Чак в 75-ата минута Фьодор Смолов се обърна и стреля опасно, но Артьом Ребров спаси.

В края на двубоя нервите взеха връх, но гостите успяха да удържат преднината си и да постигнат първи успех под ръководството на Аленичев. Спартак вече има 4 точки и заема 3-о място във временното класиране, а Краснодар е 7-и с 3 точки.

В следващия кръг московчани приемат Рубин на Благой Георгиев, а Краснодар гостува на Ростов.