Дунав се завърна в професионалния футбол с победа на "Лудогорец Арена"

Дунав победи втория отбор на шампиона Лудогорец с 3:2 в първия си мач от първенството на "Б" група за сезон 2015/2016. Двубоят се игра на "Лудогорец Арена" в Разград. Въпреки това немалко русенци бяха пропътували разстоянието до близкия град, за да накарат своите любимци да се чувстват като у дома си.

"Драконите" започнаха по-активно. Първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на домакините. Мирослав Будинов бе спънат на границата на наказателното поле на съперника, но изстрелът на Ивайло Раденцов от прекия свободен удар мина над напречната греда.

В 19-ата минута, при поредната продължителна дунавска атака, Юлиян Ненов стреля от около 25 метра точно в долния ляв ъгъл за 0:1. Домакините обаче успяха бързо да изравнят. Националът Михаил Александров се възползва от разбъркване в русенската отбрана и направи 1:1 в 22-ата минута.

Гостите все пак не се отказаха да търсят нов гол. Удар с глава на Будинов бе избит от голлинията от вратаря Георги Аргилашки. При последвалия ъглов удар обаче Петър Патев засече топката с глава и я прати в мрежата за 1:2 в 40-ата минута.

Втората част продължи при подобен сценарий. Дунавци владееха повече топката. Голове обаче не паднаха до 71-ата минута, когато миналогодишният голмайстор на "Б" група Янаки Смирнов наказа грешка на защитата на Дунав за 2:2.

Малко по-късно главният рефер Драгомир Драганов не спря играта след сблъсък между вратаря Мартин Луков и нападател на Лудогорец 2 в малкото наказателно поле, въпреки че и давамата продължиха да лежат на терена. Само добрата намеса на отбраната на гостите предотврати нов гол. Такъв все пак падна, но във вратата на домакините. Светослав Читаков бе най-съобразителен при центриране в наказателното поле на съперника и направи 3:2 за Дунав.

Малко преди края Драганов помилва Витиня, като му показа едва жълт картон за грубо нарушение в централната част на терена, което като по чудо се размина без сериозни последствия за русенски футболист. Ситуацията се повтори и в добавеното време, когато Николай Парнаров бе грубо фаулиран и изнесен на носилка, но дори не бе отсъдено нарушение.

Така "драконите" стартираха с победа при завръщането си в професионалния футбол.

ФК Дунав: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Деян Лозев (90 мин. - Марио Петков), Николай Колев (50 мин. - Светослав Читаков), Юлиян Ненов (87 мин. - Йордан Димитров), Мирослав Будинов.

Лудогорец 2: Георги Аргилашки, Христо Попадийн, Преслав Петров, Витиня, Златко Бонев, Веселин Любомиров (89 мин. - Мартин Кирилов), Томас Цвятков (82 мин. - Денислав Александров, Михаил Александров, Боримир Карамфилов (70 мин. - Антонио Георгиев), Янаки Смирнов, Венцислав Керчев.