България на полуфинал на Балканиадата без загубен гейм

Националният отбор по волейбол на България за момчета до 15 години спечели първото място в своята предварителна група "Б" на Балканиадата, която се провежда в зала "Арсенал-Багира" в Казанлък.
В последния мач от груповата фаза момчетата, водени от треньора Мирослав Живков, надиграха категорично Румъния с 3:0 (25:19, 25:22,25: 18).

Така най-младите национали завършиха с актив от три чисти победи и 9 точки, като се класираха за полуфинал без загубен гейм. Втори в групата остана отборът на Румъния. Двата тима продължават във финалната четворка.

На полуфинала българите ще срещнат тима на Сърбия, който зае второ място в предварителна група "А" на турнира. Като първенец в тази група приключи отборът на Турция, който на полуфиналите ще срещне Румъния.

Отборите, заели трето и четвърто място в двете групи, ще играят също на кръст помежду си за разпределение на местата от пето до осмо. Победителите от двойките играят за пето място, а победените за седмо.