Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

България с втора победа на Балканиадата

Българският национален отбор по волейбол за момчета до 15 години затвърди успешния си старт на Балканиадата в Казанлък. Във втория си мач от предварителна група "Б", родните представители надиграха Черна гора с 3:0 (25:17, 25:21, 25:14). Срещата продължи 75 минути, като момчетата, водени от треньора Мирослав Живков, отново показаха отлична игра и не оставиха шанс на съперника си.

Младите "лъвчета" са лидери в групата с две чисти победи и актив от 6 точки, без загубен гейм. Втори е Румъния, също с 6 точки, но с един загубен гейм. Трети е Босна и Херцеговина, четвърти е Молдова, като и двата тима са без спечелена точка до сега.

В група "А" водач е Турция с две победи и актив от 5 точки, пред Гърция с победа и загуба и 4 точки, Сърбия победа и загуба с 3 точки и Молдова без точков актив.

По-късно днес младите български национали се изправят срещу Румъния в спор за първо място в предварителната група.