Нов кошмар за българския футбол: Черно море размазан в Беларус (видео)

Кошмарът за българските отбори в Европа през този сезон продължава. След като Литекс и Лудогорец отпаднаха изненадващо от непретенциозни отбори, днес с евротурнирите се сбогува и Черно море. Това стана след тежка загуба с 0:4 от Динамо (Минск) в среща-реванш от втория предварителен кръг на ЛЕ.

Първият двубой в Разград преди седмица бе завършил 1:1 и след общ резултат 1:5 българският тим логично напусна надпреварата.

Беларусите откриха резултата чрез Корутко (41), а в края на първото полувреме Тодор Паланков напусна терена с втори жълт и респективно червен картон. Това се отрази зле на моряците, които през втората част инкасираха още три гола в своята врата, автори на които станаха Адамович и на два пъти Бечерай.

На срещата в Беларус присъстваха около 400 зрители, тъй като феновете на домакините бойкотират двубоите на своя отбор в знак на протест срещу насилието на полицията спрямо тях.

Първата опасност в мача бе пред вратата на българския тим. В четвъртата минута Бечерай получи извеждащ пас зад отбраната на моряците и центрира отдясно. Защитник на Черно море изби топката, но тя попадна в Бегунов, който със страхотен шут уцели напречната греда.

В 12-ата минута домакините организираха нова добра атака, след която малко не достигна на Бечерай да изпревари излезлия да го пресрещне страж на варненци Чанович.

След тази ситуация футболистите на Никола Спасов изравниха играта и я изнесоха доста по-напред. В 37-ата минута Райков отправи силен шут от фаул, но Гутор изби в корнер. След неговото изпълнение не се случи нищо опасно.

Само 120 секунди по-късно Адамович се откъсна отдясно, но Чанович го затвори добре и спаси. В 41-ата минута обаче Черно море допусна гол в своята врата. Автор на попадението стана Корутко, който вкара след изпълнение на пряк свободен удар от далечна дистанция.

Неволите на варненци през тази част не спряха дотук. В 45-ата минута те останаха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Тодор Паланков за фаул на границата на наказателното поле срещу откъсналия се Расаткин. Първото предупреждение халфът получи за нарушението му при гола на беларусите.

Второто полувреме започна с уникална възможност за изравнителен гол. В 48-ата минута Курьор бе изведен очи в очи срещу Гутор, но стреля в ръцете на стража.

120 секунди по-късно сериозен пропуск направи и голмайсторът Корутко. Така се стигна до 58-ата минута, в която Адамович изстреля истински снаряд от 30 метра, който се заби в горния десен ъгъл на вратата на Черно море - 2:0 за Динамо.

В 64-ата минута варненци като по чудо не пуснаха трети гол, тъй като Чанович спаси очи в очи с противников футболист.

Към края на срещата българският тим изпусна добра възможност да върне един гол, след като откъсналият се отдясно Курьор не сполучи с паса към свой съотборник, намиращ се на празна врата. В ответната атака домакините вкараха трето попадение чрез Бечерай. Именно авторът на третия гол оформи и крайното 4:0, разписвайки се в даденото от рефера четириминутно продължение на мача.

ДИНАМО (МИНСК) - ЧЕРНО МОРЕ 4:0