Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Страхотен успех в тениса на маса - българки са №5 в Европа

Срахотен успех постигнаха българските състезателки Красимира и Мария Йовкови на Европейското първенство по тенис на маса за юноши и девойки старша възраст, което се проведе в Братислава (Словакия) от 10 до 19 юли.

Двете талантливи девойки от Асеновград се класираха на пето място в Европа при двойките, след като отпаднаха на четвъртфинал от рускините, които по-късно спечелиха европейската титла. В първата си среща на двойки срещу словенките нашите стигнаха до победа с 3:1 гейма, последва нов успех с 3:1 над миналогодишните медалистки от Унгария.

На осминафинала българките срещнаха едно от най-сериозните си препятствия по пътя към петото място, след като се изправиха срещу европейските шампионки от Франция - Мери Мигот и Океана Гунизел. Там се стигна до драматична победа с 3:2 гейма за нашите, като в последния решаващ гейм се стигна до успех с 12:10, имаше и драматично спасен мач бол при 10:9 за французойките.

На четвъртфинала обаче Крисимира и Мария се изправиха срещу рускините, където загубиха с 0:3. Вчера обаче представителките на Русия спечелиха титлата и това осигури петото място на българките в Европа.

Красимира и Мария записаха силно представяне и в отборното подреждане при девойките, където бяха в състав с Рейхан Мехмед. В групата нашите срещнаха Турция, Австрия и Литва. Българките победиха Австрия и Литва с по 3:0 гейма и загубиха от Турция с 2:3 гейма, но след като в групата се получи въртележка, в крайна сметка нашите състезателки завършиха първи в групата си.

Последва бараж за влизане в първите 16, като тук отново се стигна до победа с 3:0 гейма над Израел. Следващият мач обаче беше срещу Русия, където последва загуба с 0:3 за българките. По-късно рускините се окичиха с бронзовите медали. След тази загуба Красимира, Мария и Рейхан продължиха участието си в битка за разпределението на местата между 9-о и 16-о място. Тук българките победиха Унгария с 3:2 гейма и Полша с 3:0 гейма, а загубиха от Германия с 0:3 гейма и така се наредиха 11-и в крайното подреждане.

В индивидуалната надпревара Красимира и Мария отпаднаха в първия кръг, след като загубиха от италианка и чехкиня. При смесените двойки пък и двете стигнаха до II кръг.

Запомнете тези имена - Красимира и Мария Йовкови!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ на Красимира и Мария Йовкови ТУК!!!