Лазов загуби финала в Тунис

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазов загуби на финала на турнира по тенис в Ел Кантауи (Тунис) с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 6 Лазов претърпя поражение в мача за трофея от втория в схемата Томас Фабиано (Италия) с 6:7 (2), 6:4, 1:6.

24-годишният левичар от Пазарджик навакса ранно изоставане от 0:3, но в последствие загуби първата част в тайбрек. Във втората той изоставаше с пробив при 3:4, но стигна до обрат, за да изравни резултата в сетовете. Лазов поведе с 1:0 в решаващата трета част, но след това загуби шест поредни гейма, а с това и мача.

Той все пак заработи 10 точки за световната ранглиста и 848 долара, но не успя да спечели първа титла за сезона и пета в кариерата си в турнирите на ITF.