Алмерия се удави в дъжда на "Сан Мамес" (видео)

Атлетик Билбао повали Алмерия с 2:1 под проливния дъжд на "Сан Мамес". Чабиер Ечейта и Микел Рико осигуриха добър аванс на баските още до средата на първото полувреме, а автогол на Микел Баленсиага в 48-ата минута върна интригата. Петият пореден успех на "лъвовете" ги остави на 8-о място в класирането, а гостите са 16, но с равен брой точки с намиращия се под чертата Леванте.

Защитникът Ечейта откри резултата в 9-ата минута. Той засече с глава центриране от корнер на Бенят Ечеберия и опъна мрежата. Малко по-късно Ибай Гомес нацели гредата, но второто попадение за домакините не закъсня. Негов автор стана Рико, който технично прехвърли Жулиан Куеста.

Като цяло домакините по-добре се приспособиха към условията и до почивката имаха още няколко възможности да решат всичко в своя полза. Рико, Икер Муниаин и Ибай Гомес пропусна чисти положения пред вратата на Алмерия. В 48-ата минута удар на Уелингтон Силва се отклони от Баленсиага и стана неспасяем за Горка Ираисос.

Последваха нови силни минути за Атлетик и Иняки Уилямс беше близо до гола, но с глава стреля над вратата. В края на мача Франсиско Велес от гостите получи червен картон и Алмерия завърши с човек по-малко.