Спартак (М) с минимален успех в дербито срещу Торпедо (видео)

Спартак (Москва) спечели второ поредно столично дерби. След като миналата седмица надви с 1:0 Динамо (Москва), днес тимът на Мурат Якин победи със същия резултат и Торпедо (Москва). Въпреки че домакин трябваше да е Торпедо, срещата се игра на "Откритие Арена". Единственото попадение за Спартак бе дело на Куинси Промес в 21-ата минута след асистенция на младока Денис Давидов, който поведе атаката на "червено-белите".

През второто полувреме Торпедо опита да стигне поне до равенството, но трудно създаваше положения пред вратата на Артьом Ребров. В самия край на двубоя преотстъпеният от Спартак в Торпедо Динияр Билялетдинов беше изгонен. Бившият руски национал влезе като резерва, но въпреки това успя да си изкара два жълти картона.

В класирането Спартак вече е на 6-о място с 35 точки, а Торпедо остана на 13-а позиция с 16 точки.

"Преди почивката играхме добре, но второто полувреме беше много слабо. Не искам да виждам такъв Спартак. Не мога да обясня защо се получи така", коментира след последния съдийски сигнал наставникът на спартаковци Мурат Якин.