Тифозите бойкотираха Милан, но Менес спаси Индзаги (видео+галерия)

Френските звезди на Милан Жереми Менес и Филип Мексес донесоха важен успех на тима с 3:1 над Каляри в мач от 28-ия кръг на Серия "А", като по този начин Филипо Индзаги запази поста си. Както е известно, след поредицата от негативни резултати СуперПиро имаше ултиматум да спечели трите точки срещу състава на Зденек Земан, или напускаше поста си. Най-добрият футболист на "росонерите" през този сезон Жереми Менес отново бе герой за своите, както при почти всички от едва деветте победи на тима си този сезон. Бившият играч на Монако, Рома и Пари Сен Жермен откри в 21-ата минута с гол красавец, а в 79-ата оформи крайното 3:1 от дузпа с 15-ото си попадение за сезона. По този начин се изравни с Карлос Тевес (Ювентус) и Мауро Икарди (Интер) на върха при голмайсторите в първенството.
Милан - Каляри 3:1 Преди това в първите три минути на втората част Диего Фериас първо изравни в 47-ата минута, но Мексес върна аванса на домакините в 49-ата минута с хубаво воле. Интересното е, че секунди преди Милан да получи правото да изпълни дузпа,  Жоао Пинто удари гредата над Диего Лопес. 11-метровият наказателен удар пък бе напълно измислен от рефера Паоло Талявенто, тъй като нарушение срещу резервата Алесио Черчи от страна на Лука Чепители имаше, но бе на почти метър извън наказателното поле.

В последните секунди невероятни пропуски направиха Джампаоло Пацини и Черчи, след като ударите на двамата бяха блокирани от Желко Бъркич.

Милан - Каляри 3:1 Двубоят се игра пред празните трибуни на "Курва Суд" и липсата на всякаква подкрепа на тифозите на домакините към своите играчи. Още вчера агитката на Милан пусна декларация с която помоли да не се ходи на стадиона и да не се купуват артикули от магазините и офиса на клуба "Каса Милан". Причината за това е безхаберното отношение на Силвио Берлускони и пълната неяснота с бъдещето на клуба.
Днес в сектора на тифозите бе опънат само едни огромен транспарант "GAME  OVER" (б.а играта свърши). Той бе последван от още два"insert coin#saveacmilan"(б.а. внесете пари, спасете Милан) и "this is the end" (б.а това е краят).

Милан - Каляри 3:1 Успехът бе първи за Милан след три мача и отборът вече има 38 точки, но все още е далеч от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Каляри пък записа осми пореден мач без победа в калчото и след 15-та си загуба е на 18-то място с 21 точки. 17-ата позиция е заета от Аталанта, като бергамаските имат 25 точки и мач по-малко.
Милан - Каляри 3:1 Освен това тимът от остров Сардиния няма победа на миланския гранд от 1998 година и вече в общо 25 мача.