Райо препречи пътя на Малага към Европа

Отборът на Райо Валекано излъга с 1:0 Малага в дуел от 28-ия кръг на Ла Лига. Гаел Какута отбеляза единствения гол на "Вайекас" в 22-ата минута. Загубата не позволи на "лос бланкиасулес" да се приближат до шестия Виляреал, който заема позиция за място в Лига Европа.

В петата минута Раул Баена първи дръзна да стреля и атаката на "пчеличките" продължи с корнер. В 13-ата гостите от "Ла Росаледа" изградиха хубава акция, Хуан Лопес - Хуанми изведе Саму Кастийехо, но младежкият национал на Испания не можа да преодолее Кристиан Алварес.

В 22-ата мадридчани откриха резултата след попадение на Гаел Какута. По-трудната работа свърши набиращият скорост в последните седмици Алберто Буено, който сервира топката на главата на Какута, оставен сам на втората греда. При следващата атака Саму пропусна да изравни - стреля от малкото наказателно поле, но слабо и в ръцете на Алварес. В 35-ата минута Пако Хемес замени централния си нападател Лео Баптищао поради контузия.

Второто полувреме започна с шанс пред Буено и избиване в корнер на Карлос Камени. Домакините умело изтласкваха андалуския си съперник и не им позволяваха да създават положения пред Алварес. В 73-ата минута резервата Алберто Манучо стреля с глава и топката премина край гредата в аут. Две минути по-късно централният защитник на малагийци Маркос Анхелери получи втори жълт картон за удар с лакът в лицето на Буено. До края момчетата от Коста дел Сол не намериха сили за изравнителен гол.

Снимка: "Марка"