Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Отличен Берое нанесе 20-а загуба на Спартак

Берое записа деветата си победа от началото на сезона в НБЛ, след като надигра у дома последния във временното класиране на първенството Спартак (Плевен) със 104:64. С този успех момчетата на Любо Минчев подобриха баланса си до 9-12, докато плевенчани продължават да са на дъното на подреждането и вече 20 мача не успяват да постигнат първата си победа през кампанията.

Водени от Тихомир Желев и Милан Маркович, баскетболистите на Берое стартираха отлично и бързо поведоха с 13:4, а в края на първата четвърт преднината на домакините бе цели 16 точки - 27:11.

И през втората част развитието на двубоя не бе по-различно. Заралии продължиха да са под пара и показаха изключителна успеваемост в стрелбата. В един момент авансът им достигна 33 точки (49:16), а след едно полувреме на таблото в зала “Общинска” бе изписан резултат от 55:25 в полза на домакините.

Разликата се движеше около 30 точки и след подновяването на играта, като Спартак все пак спечели третата част, но изоставането на възпитаниците на Илия Станков пак бе огромно - 74:47.

Желев и компания не намалиха оборотите през заключителните 10 минути и за радост на старозагорските фенове продължиха да трупат точки към преднината си и в крайна сметка преминаха кота “100”, печелейки с 40 точки разлика - 104:64.

Тихомир Желев изигра фантастичен мач и наниза 21 точки, които дойдоха само от зоната за три точки, откъдето той бе перфектен - 7/7. Освен това Желев направи 10 асистенции, а Милан Маркович също регистрира “дабъл-дабъл” с 22 точки и 11 борби. Целият отбор на домакините реализира 14 тройки от 22 опита.

Станислав Ваклинов вкара 15 точки за Спартак, а Милен Захариев добави 12 точки и овладя 9 отскочили топки.

БЕРОЕ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 104:64 (27:11, 28:14, 19:22, 30:17)

БЕРОЕ: Майк Блек 8, Тихомир Желев 21, Мартин Раднев 15, Павлин Иванов 8, Милан Маркович 22 (Тенчо Тенчев 11, Велислав Гълъбов 7, Камен Атанасов 5, Венцислав Петков 8)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Урош Величкович 8, Тодор Захариев 4, Васил Александров 10, Станислав Ваклинов 15, Крум Дойчинов (Милен Захариев 12, Васил Бачев 8, Михаил Танев 7)

Снимка: beroebasket.com