Нефтохимик разгроми Левски у дома

Нефтохимик 2010 (Бургас) съхрани преднината си на върхва в класирането в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при домакинството си на Левски с категоричното 75:43 (24:3, 18:15, 21:8, 12:17) в двубой от XIX кръг.

Най-резултатна за победителките беше беше Росица Йовчева с 16 точки, а Габриела Костова се отличи с „дабъл-дабъл” – 15 точки и 17 борби.

За „сините” на ниво се представи Габриела Николова, която приключи с двойни показатели – 18 точки и 11 борби.

Възпитаничките на Дечо Коешинов убиха напълно интригата в двубоя още през първата четвърт, след като стартираха двубоя със серия от 18:0, докато Левски се отпуши в средата на периода след един успешен наказателен удар на Петрова.

Първите десет минути приключиха при 24:3 в полза на Нефтохимик 2010, като до края гостенките от София по никакъв начин не успяха да застрашат комфортния аванс на съперничките си и мача просто се доиграваше, а финалната сирена прозвуча при 75:43 в полза на бургалийки.