Киево се справи с Палермо, Чочев остана на пейката

Отборът на Киево победи с 1:0 у дома Палермо в първия мач от 28-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение в двубоя реализира Алберто Палоски (35), а българският халф на Палермо Ивайло Чочев остана през целия мач на скамейката на резервите.

В 35-ата минута Рикардо Меджорини изведе с блестящ пас с пета Алберто Палоски очи в очи с вратаря Стефано Сорентино и юношата на Милан изпрати топката в мрежата на сицилианците.

В 62-ата минута Палоски имаше идеален шанс да направи резултата 2:0, но пропусна дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Синиша Анджелкович в наказателното поле на Палермо, но Палоски не уцели вратата на Сорентино.

В 86-ата минута Анджелкович получи втори жълт картон и гостите доиграха срещата с 10 души.

След тази победа "летящите магарета" от Верона събраха 32 точки и заемат 14-а позиция в класирането, като могат да се чувстват спокойни за оставането си в елита. Палермо пък е 11-и с 35 точки.