Бъки - Етър на финала за Купата на България

Домакинът Бъки победи Шумен 98 с 25:16 (14:9) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени. Габровки имаха превъзходство през по-голямата част от срещата, а гостенките от Шумен пропуснаха своите шансове в началото на второто полувреме, в което намалиха изоставането си до 12:14 и пропуснаха няколко други ситуации да стигнат до обрат.

Лора Сарандева беше най-резултатна за домакините с 8 гола. Нели Керанова се разписа 4 пъти за шуменки. На финала утре от 14.00 часа Бъки, който е лидер в държавното първенство, ще срещне шампиона и носител на трофея Етър в повторение на миналогодишния мач за титлата, който великотърновни спечелиха. "Виолетовите" по-рано днес победиха Свиленград-ПУ с 34:23 (15:11).