Фрайбург вече не е изпадащ (видео)

С два гола в края Фрайбург спечели скъпоценни три точки срещу Аугсбург след 2:0 у дома и осем кръга преди края на сезона в Бундеслигата се измъкна от зоната на изпадащите. Жонатан Шмид в 71-ата минута и Нилс Петерсен в 84-ата минута решиха изхода на срещата. Макар да не са сред атрактивните съперници в първенството, Фрайбург и Аугсбург направиха доста здрав сблъсък, в който заложиха на атрактивен футбол и общо отправиха над 30 удара по посока на двамата вратари. Роман Бюрки и Марвин Хитц обаче показаха висока класа и спасяваха всичко опасно. Все пак в последните минути стражът на баварците се оказа безпомощен в два от случаите и така неговият тим записа нов разочароващ резултат, който поставя под съмнение участието му в европейските клубни турнири през есента.

След паузата в първенството играчите на Маркис Вайнцийрл приемат Шалке 04 в директна битка за място в Европа, а на Фрайбург предстои ново домакинство, този път на Кьолн.