Две най-добри постижения в света за сезона на открито на турнира по лека атлетика в Мелбърн

Олимпийският и световен шампион Дейвид Рудиша от Кения постигна най-добър резултат в света за сезона на открито в бягането на 800 метра на турнира по лека атлетика от сериите "Уърлд Чалъндж" в Мелбърн (Австралия). Рудиша, който е и световен рекордьор в дисциплината, преодоля дистанцията за 1:44.94 минута и стана първият състезател за годината, който бяга 800 метра под 1:45 минута.

В дисциплината тласкане на гюле Томас Уолш от Нова Зеландия пък оглави световната ранглиста на открито с 21.37 метра. Представителката на домакините Сали Пиърсън пък направи силен резултат на 100 метра с препятствия. Олимпийската шампионка спечели с 12.93 секунди и остана само на 19 стотни от най-доброто си постижение за сезона от 12.74 секунди, с което води в ранглистата за 2015 година. Пиърсън остана единствената през сезона, която е бягала под 13 секунди в дисциплината.