Шампионите ще стартират в Твърдица

Шампионите на рали спринт за сезон 2014 Калин Бенчев/Александър Спиров (Дунев Рейсинг, Subaru Impreza) ще стартират в открития ралиспринт „Твърдица”, с който започва сезона в българския автомобилен спорт.

През 2014 Бенчев и Спиров спечелиха ралиспринт „Вида”, а в първото открито състезание от тази дисциплина – „Самоков”, двамата завършиха на трето място в генералното класиране.

Също през 2014 Бенчев и Спиров спечелиха и първото място в юбилейното 10-о издание на рали „Твърдица” – двамата победиха в групата на автомобилите, състезаващи се само за нашия шампионат.

Калин Бенчев, Дунев Рейсинг, Subaru Impreza:

„Радвам се, че сезонът започва в началото на пролетта, въпреки че около ралиспринт „Твърдица” всичко се случи много набързо, състезанието беше обявено десетина дни преди началото му.

„Форматът е интересен, тъй като този етап, който ще караме три пъти е предизвикателство. Ние сме го карали миналата година като преход, но сега ще е съвсем различно, тъй като ще е на сняг.

„Готови сме за старта, автомобилът ни е подготвен, единствено след ралиспринт „Вида” се наложи да ремонтираме скоростната кутия. Механиците ми свършиха отлична работа, въпреки че и за тях новината, че ще караме в Твърдица дойде изненадващо.

„Надявам се, че ще се съберат повече автомобили и публиката ще гледа интересно състезание.”

Ралиспринт „Твърдица 2015” започва с официалния старт на площад „Свобода” в събота в 18,30, а стартовете на трите минавания на етапа „Чумерна” в неделя са в 10.00, 12,40 и 15,20 часа. Дължината на етапа е 7 километра, а общо състезателните километри са 21.