Ямбол с лесна победа срещу Черноморец

Отборът на Ямбол записа категорична победа в двубоя си от програмата на XXII кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черноморец (Бургас) със 108:74.

Мартин Дурчев беше най-резултатен за победителите – 28 точки, а Тони Бърнас и Телър Лейзър добавиха съответно по 18 и 17 точки.

Деян Биелич вкара 31 точки и овладя 11 борби за Черноморец, а капитанът Димитър Рошманов отбеляза 13 точки.

Домакините от Ямбол контролираха събитията на терена още от първия съдийски сигнал и бавно, но сигурно трупаха преднина. След първите десет минути момчетата на Юлиан Радионов бяха напред с 27:19, а до почиката ямболии продължиха да мачкат съперника си и логично си подсигуриха комфортна преднина след първото полувреме – 56:40.

Точка на спора в този двубой бе сложена още през третата четвърт, след като Ямбол добави нови десет точки към преднината си – 85:59, а в заключителните десет минути, независимо от стабилната разлика, домакините не намалиха темпото и се поздравиха с още по-изразителен успех – 108:74.