Чехия отправи предизвикателство към Холандия и Исландия (видео)

Чехия спечели гостуването си в Казахстан с 4:2 и записа трети пореден успех в квалификационна Група "A" за Евро 2016. Гостите предрешиха крайния изход от този сблъсък с два чисти гола до почивката, реализирани от играчи на Спарта (Прага). Първо, в 13-ата минута, Борек Докал откри резултата с удар от около 25 метра, след който топката влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Сиделников. Попадение на Крайчи пък бе отменено заради тънка засада, но минута преди края на първата част Чехия стигна до втори гол. Лимберски центрира балонно, отбраната на Казахстан направи неуспешен опит да се изтегли за засада и топката стигна до Кадерабек. Десният бек я центрира успоредно на голлинията, а Давид Лафата засече на празна врата - 0:2.

Чехия сложи точка на спора в 56-ата минута, когато Крейчи засече от въздуха центриране на Бокал и направи преднината на гостите класическа. Точно пред тази голова атаката Казахстан имаше отлична възможност да се върне в мача, но удар на Логвиненко срещна гредата. Логвиненко обаче успя да се разпише шест минути преди края, когато реализира с удар отблизо. Томаш Несид покачи на 1:4 в 88-ата минута, след като получи от Лимберски, обърна се добре и стреля точно. В добавеното време Логвиненко засече с глава центриране от корнер, оформяйки крайното 2:4 с втория си гол в мача.

Чехия е на върха в Група "А" с девет точки след три мача. По-късно тази вечер ще се изиграят другите срещи от групата. Латвия приема Турция, а Холандия гостува на заемащия второ място във временното класиране отбор на Исландия.