Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Хоумрън след хоумрън: Сейнт Луис се върна в играта (видео)

Благодарение на 4 хоумръна Сейнт Луис Кардиналс спечели драматично с 5:4 у дома срещу Сан Франциско Джайънтс и изравни на 1-1 резултата в плейофната серия до 4 победи от финала в Националната лига на МЛБ. Обстрелът на ст. "Буш" тази нощ завърши с решителен соло изстрел на Колтън Уонг в 9-ия ининг, а преди него по веднъж топката за "чинките" изкараха Мат Карпентър, Оскар Таверас и Мат Адамс.

Клоузърът на "гигантите" Серхио Ромо (L 0-1) тъкмо се бе качил на възвишението и бе направил само едно хвърляне, когато Уонг посрещна идваща с 84 мили/ч (135 км/ч) висока вътрешна топка и я насочи над оградата в десния аутфилд, за да сложи край на мача още преди първия аут в последната част.

"Да ударя хоумрън на такова ниво, при това победен, определено е върхът в досегашната ми кариера", сподели 24-годишният втори бейзмен, който играе първия си цял сезон във Висшата лига.

Целият двубой нощес се разви по особено зрелищен сценарий. Домакините откриха с хоумрън на Карпентър в 3-тия ининг, а в 4-тия направиха 2:0 с сингъл при пълни бази на Рандал Гричук. После обаче гостите постепенно изравниха и дори поведоха след филдърс чойс в 5-ия и единични хитове с по 1 RBI на Хънтър Пенс в 6-ия и на Грегор Бланко в 7-ия.

След това дойде ред отново атаката на Кардиналс да бележи и първо Таверас изравни за 3:3 с със своя хоумрън в 7-ия, а после Адамс даде нов аванс на тима с удар над оградата в 8-ия. Напрежението в 9-ия доведе до ново изравняване на резултата при 4:4, след като затварящият питчер на Сейнт Луис Тревър Розентал (BS 1) метна уайлд пич при рънер на трета база и 2 аута. Затова победата впоследствие получи сменилият го за последния аут в частта Сет Манес (W 1-0).

След ден почивка серията ще продължи с 3 мача на ст. "АТ&T Парк" в Сан Франциско на 14, 15 и 16 октомври. При необходимост от още срещи участникът в Световните серии от НЛ ще бъде излъчен в още максимум два двубоя на ст. "Буш" на 18 и 19 октомври. Финалът в АЛ пък ще продължи тази вечер с първия от възможни 3 мача на терена на Канзас Сити Роялс, който води с 2-0 след двойното гостуване срещу Балтимор Ориолс.