Швеция победи Лихтенщайн и се изравни с Русия (видео)

Швеция постигна важна победа над Лихтенщайн с 2:0 в двубой от група G на квалификациите за Евро 2016 и се изравни на второто място с отбора на Русия. И двата тима имат по 5 точки, но руснаците, които днес сбъркаха срещу Молдова, са с по-добра голова разлика. На върха е Австрия със седем.

Шведите, които отново излязоха без контузената си мегазвезда Златан Ибрахимович, вкараха по един гол във всяко полувреме срещу оказалия се доста корав тим на Лихтенщайн, който устиска 0:0 срещу Черна гора.

В 34-ата минута при поредната атака на домакините, топката попадна в Еркан Зенгин на границата на наказателното поле, той напредна, отправи удар, който рикошира в крак на бранител на гостите, траекторията на топката излъга стража на гостите и влезе в мрежата.

Домакините нанесоха втория си удар в началото на втората част, като с основна заслуга за попадението е вратарят на Лихтенщайн Дженгис Бичер. Той изби така нескопосно една върната му от бранител топка в наказателното поле, че за Джими Берназ не оставаше нищо друго, освен да удвои резултата.

Швеция - Лихтенщайн 2:0

1:0 - Еркан Зенгин (34)
2:0 - Джими Дурмаз (46)