Братя Пенчеви - резерви за Ресовия и Киелче в мачовете в Полша

Полският Асеко Ресовя (Жешув) с Николай Пенчев постигна втора поредна победа в местното първенство, след като в мач от втори кръг не остави шансове на ББТС (Биелско-Бяла) и спечели с категоричното 3:0 (25:15, 25:23, 25:19).

Българският национал се появи само за малко в игра във втората част, като не успя да запише името си сред реализаторите. С 14 точки се отличи съотборникът му Рафал Бушек (1 ас, 1 блокада, 67 % в нападение), който бе избран и за MVP.

По-малкият брат на Ники Пенчев - Розалин и неговият Ефектор (Киелче), допуснаха втора загуба в ПлусЛигата, след като отстъпиха с 2:3 (25:13, 20:25, 25:19, 21:25, 17:19) като гост на АЗС Политехника Варшавска (Варшава). Българският волейболист се появи като резерва във втория и четвъртия гейм, като не успя да запише точка. 21 точки направи съотборникът му Славомир Юнгийевич (2 блокади, 39 % в нападение), а за домакините 21 реализира Михал Филип (2 аса, 1 блокада, 41 % в атака).

В следващия, междинен кръг Асеко Ресовя приема МКС Банимекс (Беджин) в сряда, 15 октомври. Ефектор пък приема Трансфер (Бидгошч).