Балкан с категоричен успех в Плевен

Отборът на Балкан (Ботевград) не допусна изненада на старта на сезон 2014/15 в Националната Баскетболна Лига и записа убедителна победа в I кръг, след като се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) с 85:60.

Над всички в селекцията на Александър Тодоров бяха Иван Лилов и Педжа Стаменкович, които отбелязаха по 17 точки, Павел Маринов добави 16 точки, а Вукота Павич приключи с „дабъл-дабъл” – 10 точки и 16 борби.

Милен Захариев беше най-резултатен за плевенчани с 16 точки, а Цветослав Острев завърши с 14 точки.

Първите пет минути на мача бяха равностойни, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, но след това гостите затегнаха защитата, което принуди съперника им дадопусне няколко грешки, а в нападение Павел Маринов и Павич вкараха за 23:16.

Балкан доминираше напълно през вторите десет минути, като използва всяка една грешка на домакините от Спартак и резултата не закъсня – 18:9 във втората четвърт и преднина от 41:25 на почивката.

През второто полувреме ботевградчани намалиха темпото, като на моменти отстъпиха инициативата на домакините, но въпреки това, разликатав резултата се запази, а в самия край Стаменкович, Павич и Кръстев покачиха аванса на Балкан до 25 точки, за крайното 85:60.