100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Литва се класира за полуфиналите на Световното

Отборът на Литва стана първият полуфиналист на Световното първенство по баскетбол в Испания, след като се наложи над Турция със 73:61 в първата среща от програмата на 1/4-финалите на надпреварата.

Реналдас Сейбутис беше най-резултатен за победителите с 19 точки, Йонас Валанчунас се отличи с „дабъл-дабъл” – 12 точки и 13 борби, а Дариуш Лавринович приключи с 11 точки.

Керем Гьонлюм отбеляза 13 точки и овладя 9 борби за южните ни съседи, а Ендер Арслан и Йомер Ашък вкараха съответно по 12 и 11 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като стартираха по-добре срещата и в самото начало отвориха преднина от пет точки, която се запази до края на първите десет минути – 18:13. През втория период ролите се размениха, след като баскетболистите на Литва затегнаха защитата и това им помогна да вземат частта с 20:10, с което си осигуриха и пълен обрат на почивката – 33:28.

Първите десет минути на второто полувреме преминаха в игра кош за кош, като Турция все пак успя да стопи две точки от пасива си – 44:47, но след това символичнте домакини отново поеха пълен контрол върху събитията на терена.

Три минути преди последния съдийски сигнал Литва стигна до най-голямата си преднина в мача до този момент – 64:51 след точна стрелба на Лавринович, а в оставащото време южните ни съседи се хвърлиха да търсят обрат, но умората и липсата на време си казаха думата и сирената прозвуча при 73:61 за литовците.