Финландия обърна Фарьорските острови за едно полувреме

Финландия стартира борбата в квалификациите за Евро 2016 с победа като гост на Фарьорските острови с 3:1. Възпитанците на Мика Паателайнен изиграха слабо първо полувреме и се озоваха в ролята на догонващи, но след почивката обърнаха нещата в своя полза.

Кристиан Холст откри за домакините в 41-ата минута след грешка на капитана на Финландия Никлас Мойсандер. В 53-ата минута Рику Риски изравни, а отново той беше точен десетина минути преди края с удар от няколко метра. Точка на спора постави най-добрият футболист на финландците Роман Ерьоменко. Халфът на ЦСКА (Москва) разстреля вратаря на Фарьорите Гунар Нилсен с мощен шут от около 25 метра.

ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ - ФИНЛАНДИЯ 1:3 (1:0)
1:0 Холст (41)
1:1 Риски (53)
1:2 Риски (78)
1:3 Ерьоменко (82)