"Грифоните" поведоха в Серия "Б"

Завърналият се в Серия "Б" след деветгодишна пауза тим на Перуджа поведе в класирането. "Грифоните" победиха с 2:0 като гост Бари пред близо 24 000 зрители и са единственият тим с две поредни победи след първите два кръга на първенството. Деветката на Перуджа Фелджинели откри с технично изпълнение в 28-ата минута, когато преодоля вратаря и вкара своя втори гол за сезона.

През втората част домакините станаха доста агресивни и в рамките на няколко минути първия и втория капитан на тима бяха изгонени. В 55-ата минута Капуто бе изгонен пресилено за удар без топка, а девет минути по-късно Дефенди, който взе капитанската лента след изгонването на нападателя, направи груб фаул и за втори жълт картон се прибра под душовете. Така най-логично тимът от Умбрия вкара втори гол в 77-ата минута. Негов автор бе Дел Прете, който със страхотен шут опъна мрежата на Бари с първото си попадение в Серия "Б".

След победата над Болоня на старта с 2:1 и днешния успех на друг от фаворите - Бари, Перуджа излиза срещу друг тим изпаднал от Серия "А" миналия сезон - Катаня в следващия кръг.