Русия показа пълна мощ срещу Китай за 3:0

Олимпийският волейболен шампион Русия записа 4-та поредна победа на Мондиала в Полша. След като лековато даде гейм на Мексико в предния мач, "Сборная" показа почти пълна мощ и би категорично Китай с 3:0 (25:22, 25:11, 25:21) в 4-ия си мач от предварителна Група "С", игра късно снощи пред близо 8500 зрители в зала "Ерго Арена" в Гданск.

Така момчетата на селекционера Андрей Воронков са еднолично начело в класирането с 12 точки след 4 победи от 4 мача и с 3 точки повече от 2-ия България. Днес (7 септември) от 21,15 часа българско време Русия играе в последната си среща в групата срещу "трикольорите". Китай пък продължава да е на 4-то място с 6 точки след 2 победи и 2 загуби, но със сигурност се класира за следващата фаза на шампионата на планетата. Този следобед от 17,30 часа българско време китайските волейболисти излизат срещу Канада.

Руснаците доминираха през целия мач, като единствено първият гейм бе по-равностоен. Във втората част "Сборная" показаха напълно силата си, като затвориха гейма с разгромното 25:11. В третия гейм китайците опитаха да окажат съпротива и да вкарат мача в друго русло, но Русия го спечели с 25:21, а с това и мача с 3:0.

Най-полезни за руския тим станаха Дмитрий Мусерский (5 аса!!!, 2 блока и 80% ефективност в атака) и Дмитрий Илиних (3 блока, 2 аса и 45% ефективност в атака) с по 15 точки за успеха. За китайците влязлият като резерва Жичао Ку завърши със скромните 6 точки.

КИТАЙ - РУСИЯ 0:3 (22:25, 11:25, 21:25)
КИТАЙ: Жи Юан 5, Чунлон Лян 4, Вейджун Жон 5, Шуай Джяо 1, Син Ген 5, Йънчао Фан 4 - Ки Рен-либеро (Жичао Ку 6, Даошуай Джи 3, Джинтао Су 2, Рунмин Ли)
Старши-треньор: Гуочен Сие
РУСИЯ: Николай Апаликов 6, Сергей Гранкин 1, Николай Павлов 13, Алексей Спиридонов 8, Дмитрий Мусерский 15, Дмитрий Илиних 15 - Артьом Ермаков-либеро (Павел Мороз)
Старши-треньор: Андрей Воронков.