Стандард с нова издънка в Белгия

Отборът на Стандард (Лиеж) продължава с колебливите си изяви от началото на сезона. След като през седмицата отстъпи на Зенит с 0:1 в първа среща от плейофите в Шампионската лига, снощи тимът на старши треньора Гай Лусон не можа да победи непретенциозния Вестерло в белгийското първенство. мачът завърши 2:2, като домакините стигнаха до равенството с гол на Игор де Камарго в началото на второто полувреме.

Любопитно е да се отбележи, че Пол-Жозе Мпоку от Стандард пропусна две дузпи. В 71-ата минута той уцели гредата, а в 85-ата стреля в аут.

В класирането Стандард е на 8-о място с актив от 7 точки, но може д отиде още по-назад след днешните двубои от 5-ия кръг. Лидерът Андерлехт приема последния Беверен, а Брюж гостува на Мехелен.