Севиля и Валенсия поделиха точките, исторически червен картон беляза мача (видео)

Отборите на Севиля и Валенсия направиха 1:1 в среща от първия кръг на Ла Лига, играна на "Рамон Санчес Писхуан". Алейкс Видал откри резултата в 44-ата минута, но Лукас Орбан изравни в 88-ата минута, въпреки че "прилепите" играха половин полувреме с човек по-малко. Родриго де Паул беше изгонен след само минута игра и стана най-бързо изгоненият дебютант в историята на Примера дивисион.

Тимът на Нуно Санто игра по-силно през първото полувреме, но изпусна своите положения. В осмата минута акцията на "бяло-черните", облечени днес в оранжево, имаше много добра скорост и Пабло Пиати се озова на стрелкова позиция. Нисичкият аржентинец шутира диагонално по земя, но нямаше късмет, след като топката се отби първо в дясната, а после и в лявата греда на Бето.

В 16-ата миута стражът на домакините Бето получи контузия в задната част на бедрото и беше заменен от дебютанта Мариано Барбоса. Португалският вратар е петият играч на севилци, който попадна в "лазарета". "Прилепите" разчитаха на силна преса и често отнемаха топката, за да вилнеят на контраатака. В 39-ата стражът на "лос че" едва не загуби топката, пресиран от играч на съперника.

Въпреки силната игра на валенсианци полувремето завърши в полза на "бяло-червените". В 44-ата минута Карлос Бака надигра трима при скоростна контра, намери Алейкс Видал, първият удар беше отразен от вратаря, но при добавката бившият играч на Алмерия не сгреши - 1:0.

С началото на второто полувреме играта домакините поведоха играта. Смутени от гола, "прилепите" забравиха за доброто си представяне преди почивката. В 63-ата Антонио Бараган поднесе топката на крака на Виктор Перес - Витоло. След неговия отсечен шут топката профуча много близо до гредата.

В 66-ата минута официален дебют за гостите от "Местайя" направи Родриго де Паул. Само минута по-късно 20-годишният аржентинец беше изгонен. Той се отскубваше от Алейкс Видал, халфът на Севиля задържа своя съперник, след което Де Паул нанесе тежък удар с лакът в лицето на Видал. Аржентинецът получи директен червен картон, а испанският халф беше заменен с кървящо лице. Това е най-бързият червен картон на дебютант в цялата история на Примера. Далеч назад остава изгонването на Естебан Гранеро след четири минути игра.

В 82-ата Даниел Парехо не беше прецизен от удобна позиция за стрелба от фаул. В 84-ата стражът на андалусците Мариано Барбоса се намеси решаващо. Унай Емери прибра тима си в края с цел стабилизиране на защитата и беше наказан. В 88-ата минута след разбъркване друг дебютант за Валенсия Лукас Орбан успя да насочи отблизо в мрежата - 1:1.