САЩ без Шон Рууни на Световното в Полша

Тазгодишният победител в Световната волейболна лига САЩ ще бъде без капитана си Шон Рууни на предстоящото световно първенство в Полша. Рууни е с контузия и отпадна от състава на американците за Мондиала, като няма да може да помогне на съотборниците си. В негово отсъствие капитан на САЩ ще бъде опитният център Дейвид Лий.

В групата от 14 играчи има 10 волейболисти от състава, който спечели титлата в Световната лига през юли. От тима от финалите във Флоренция липсва и центъра Ръсел Холмс, като на негово място селекционерът Джон Спероу е взел Дейвид Смит и Никълъс Фогел. Мястото на Шон Рууни пък е заето от Антонио Чиарели. Съставът на "янките" за шампионата на планетата се допълва от второто либеро Антонио Рефт.

Американците са в предварителна Група "D" на Световното заедно с отборите на Италия, Иран, Франция, Белгия и Пуерто Рико. САЩ започва участието си на Мондиала следващата неделя (31 август) от 17,30 часа българско време срещу Белгия в зала "Краков Арена".