Иснър започна с победа в Уинстън-Салем

Двукратният шампион Джон Иснър (САЩ) се класира за третия кръг на турнира по тенис в Уинстън-Салем, Северна Калифорния, с награден фонд 683 хил. долара. Поставеният под номер 1 Иснър наниза 13 аса при успеха над сънародника си Брадли Клан със 7:6(5), 6:2 за 69 минути. Той записа 11-ата си победа в 11 мача в надпреварата, в която е победител през 2011 и 2012 година. За място на четвъртфиналите Иснър ще се изправи срещу номер 13 Михаил Кукушкин (Казахстан), който елиминира холандеца Робин Хаазе в оспорван мач с 5:7, 7:6, 6:4 след 2 часа и 13 минути игра.

Вторият в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) преодоля колеблив втори сет и стигна до успеха срещу французина Адриан Манарино с 6:3, 2:6, 6:4, след като наниза 17 аса. Следващият съперник на Андерсън ще бъде Сам Куери (САЩ), който победи сънародника си Стийв Джонсън с 6:4, 6:3. Други трима от поставените в топ 8 отпаднаха във втория кръг. Третият в схемата Томи Робредо (Испания) загуби във втория кръг от французина Никола Маю с 1:6, 6:7(0) за 82 минути, а номер 4 Леонардо Майер (Аржентина) претърпя поражение от белгийския квалификант Давид Гофен с 1:6, 3:6. Гофен продължи серията си на 24 поредни победи, след като през миналия месец спечели първата си титла на ниво АТР в Кицбюел (Австрия) и записа турнирни победи в сериите "Чалънджър" в Холандия, Полша и Финландия. Йежи Янович от Полша пък се справи с шестия в схемата Жоао Сауза (Португалия).