Провали на Бока и Ривър на старта на новия шампионат

Бока Хуниорс допусна домакинска загуба с 0:1 от Нюелс Олд Бойс в среща от първия кръг на аржентинското футболно първенство. Тийнейджърът Маурисио Тевес реализира единственото попадение в третата минута на добавеното време на първата част. 18-годишният Тевес вкара с хубав удар по тревата от 25 метра. Гостите стигнаха заслужено до успеха, след като създадоха повече положения на "Ла Бомбонера". Аржентинският национал Макси Родригес пропусна на два пъти след почивката да донесе по-убедителна победа на Нюелс Олд Бойс.

Шампионът Ривър Плейт стартира с драматично 1:1 на терена на Химнасия Ла Плата. Двубоят беше прекъснат за десетина минути заради проблем с осветлението. В първата минута на добавеното време гостите поведоха, след като Теофило Гутиерес засече с глава подаване от фаул на Леонардо Пискулики. Малко преди края на 12-минутното продължение, обаче, Паоло Вехети изравни след центриране от корнер.

Индепендиенте започна с убедителна победа с 3:0 над гостуващия Атлетико Рафаела. Федерико Манкело откри резултата в края на първата част, а в 54-ата минута асистира за втория гол на резервата Франсиско Пацини. Хуан Лусеро оформи класическия успех четвърт час преди края.