Мика Калио печели в Индианаполис и доближи Рабат на 7 точки

Мика Калио спечели рестартираното Гран при на Индианаполис от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto2, оставяйки Маверик Винялес и Доминик Егертер зад себе си.

Пилотът на "Marc VDS Racing Team" финишира с време 26'07.410 минути 16-те обиколки на пистата. Калио се откъсна от преследвачите още рано в състезанието, което беше рестартирано поради катастрофа между четирима състезатели в завой номер 10 на четвъртата обиколка.

Финландецът повтори отличния си старт и пресече финиш-линията с 1.38 секунди пред Винялес, който го преследваше и преди червения флаг за тежкия сблъсък в началото на състезанието.

Победата в Индианаполис беше втора за Калио от началото на сезона, благодарение на което той запази шансовете си за титла. Финландецът е втори в генералното класиране и изостава със седем точки от Естеве Рабат, който допусна грешка малко преди края и финишира четвърти.