Селби срещу Алън на финала в Рига

Действащият световен шампион в снукъра Марк Селби си заслужи място на финала на турнира от Европейския тур в Рига, Латвия. Веселяка от Лестър не остави никакъв шанс на Бари Хоукинс на 1/2-финалите и го победи с 4:0 фрейма. 31-годишният Селби взе първата партия, след което Хоукинс направи 56 точки във втората. Въпреки добрата серия обаче Ястреба не стигна до равенството и съперникът му увеличи преднината си.

До края на двубоя световният номер 2 диктуваше изцяло случващото се около зеленото сукно и с брейкове от 56 и 51 точки си осигури място на финала. Негов съперник там ще бъде 10-ият в ранглистата Марк Алън.

Северноирландецът имаше доста повече работа срещу Антъни Макгил, който на 1/4-финалите отстрани Джъд Тръмп. Първият фрейм бе за шотландеца, който е под номер 42 в световната ранглиста. 23-годишният Макгил направи брейк от 75 точки за 1:0, но след това опонентът му изравни след последователни халф-сенчъри брейкове от 54 и 53 точки. Представителят на Шотландия започна силно и в третата част с 51 точки, но изпусна инициативата и Алън се отчете със 73 точки за 2:1. В четвъртия фрейм обаче Макгил бе по-активният и със серия от 62 точки върна баланса в резултата - 2:2. Фрейм номер 5 бе отново за Макгил след брейк от 82 точки, но Алън доведе мача до пълния му формат след 61 точки за 3:3. В решаващата партия северноирландецът бе безкомпромисен и с брейк от 86 точки стигна до победата с 4:3 части.