Европейският шампион надигра Хърватия (видео)

Европейският шампион Франция надигра Хърватия и започна с победа участиетито си на приятелския турнир в град По. "Петлите" спечелиха контролата срещу балканците с 10 точки разлика - 81:71, след отлични изяви на триото Томас Йортел - Нандо де Коло - Микел Желабал.

Първото полувреме премина изцяло под контрола на французите, които се оттеглиха на почивка с аванс от 44:33. Хърватите се върнаха в мача след 31:13 в третата част за 57:64, но домакините завършиха срещата силно и допуснаха само 7 точки в заключителните 10 минути, за да триумфират с 81:71.

Томас Йортел бе най-резултатен, завършвайки с 14 точки. Нандо де Коло добави 13, а Желабал остави 10 точки срещу името си.

Лука Жорич и Дариш Шарич се отличиха за "шахматистите", реализирайки съответно 20 и 17 точки.