Лесна победа за Федерер и трудно начало за Стан Вавринка в Торонто

Швейцарците Роджър Федерер и Стан Вавринка се класираха за третия кръг на кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада) с награден фонд 3 766 270 долара.

Номер 2 в схемата Федерер загуби само два гейма срещу Питър Полански (Канада), побеждавайки го с 6:2, 6:0 за 52 минути. Вавринка обаче имаше сериозни затруднения срещу Беноа Пер (Франция), когото в крайна сметка отстрани с 4:6, 6:3, 7:6(2) след 2:04 часа здрава битка на корта. В решителната трета част швейцарецът дори бе изправен пред мачбол при 4-5 и 30-40, но успя да го отрази, а впоследствие и да отстрани французина, вземайки сладък реванш за загубата си от него в миналогодишното издание на турнира.

В първия кръг победи постигнаха всички фаворити. Номер 11 Ернестс Гулбис (Латвия) се наложи над Жоао Соуза (Португалия) с 6:3, 6:4.

Сензацията от "Уимбълдън" - стигналият до четвъртфиналите Ник Киргиос (Австралия), дебютира с победа на турнир от сериите "Мастърс", след като отстрани Сантяго Хиралдо (Колумбия) със 7:6(3), 7:5.

Иво Карлович (Хърватия) наниза 30 аса при успеха си над Бърнард Томич (Австралия) с 3:6, 7:6(5), 7:6(6).

Номер 12 Ришар Гаске (Франция) победи Вашек Поспишил (Канада) със 7:5, 7:5, а Томи Робредо (Испания) се наложи над Филип Колшрайбер (Германия) с 6:3, 7:6(3).

Италианецът Фабио Фонини отстрани Михаил Южний (Русия) с 6:4, 6:3.