Ферер даде сет в първия си мач, Фонини с 5-сетова победа

Поставеният под номер 7 Давид Ферер се класира за втория кръг на "Уимбълдън", където е 1/4-финалист за последните две години, след победа с 6:0, 6:7(3), 6:1, 6:1 над сънародника си Пабло Карено Буста. Испанецът започна с летящ старт и взе 9 поредни гейма. Той спечели първия сет с 6:0 и поведе с 3:0 във втория, но дебютантът в Откритото първенство на Великобритания успя да се върне в мача. Той навакса изоставането от 2:5 и доведе частта до тайбрек, който спечели със 7:3. След това обаче опитът си каза думата и Ферер изцяло доминираше на корта. Той даде още два гейма на опонента си до края на двубоя и за място в третия кръг ще се бори с руснака Андрей Кузнецов, наложил се над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Даниел Еванс с 6:1, 7:5, 3:6, 7:6(5).

В най-дългия мач от първия ден на надпреварата поставеният под номер 16 Фабио Фонини победи в 5-сетов трилър американеца Алекс Кузнецов. Скандалният италианец навакса пасив от два сета и стигна изключително трудно до успеха с 2:6, 1:6, 6:4, 6:1, 9:7 след 3 часа и 9 минути игра.

21-вият в схемата Александър Долгополов продължава напред след победа със 7:5, 7:6(2), 7:6(5) над австралиеца Самуел Грот. Украинецът не даде на опонента си нито една възможост за пробив, но в същото време и самият той успя да направи само един брейк, тъй като Грот демонстрира изключително силен сервис и наниза 24 аса.

За втория кръг на "Уимбълдън" се класираха още Марин Чилич (Хърватия), Роберто Баутиста Агут (Испания) и Бенямин Бекер (Германия).