Франция с лесно 3:0 над Япония

Националният волейболен отбор на Франция постигна лесна 8-ма победа в тазгодишното издание на Световната лига. "Петлите" се наложиха без проблеми като гости на аутсайдера Япония с 3:0 (25:23, 25:18, 25:16) в първи мач помежду им от 5-ия кръг в Група "D" от втората дивизия, игран рано тази сутрин пред над 2500 зрители в зала "Шимадзу Арена" в Киото.

Французите тръгнаха много силно в началото на първия гейм и бързо поведоха с 8:4 благодарение на младия Франк Лафит. Въпреки усилията на домакините, Франция запази преднината си до 16:12. Постепенно "самураите" съумяха да изравнят при 19:19 след отлични атаки на капитана Ю Кошикава и Кунихиро Шимицу. Все пак момчетата на треньора Лоран Тийе взеха гейма с минималното 25:23 след няколко грешки на японците. Следващите две части се развиха по идентичен начин. Френският тим вземаше преднина в началото след силни изяви на Антонен Рузие и Никола Марешал, след което спокойно поддържаше предимството си до края - 25:18, 25:16 и 3:0.

Над взички за "петлите" бе Антонен Рузие с 18 точки (67% ефективност в атака), а Николас Марешал се отчете с 10 точки (1 ас и 60% ефективност в атака) за победата. За тима на Япония Кунихиро Шимицу реализира 14 точки.