Елица Костова стигна финал в Монпелие

Националката за "Фед къп" Елица Костова се класира на първия си финал на сингъл за годината на турнира във френския град Монпелие (Франция) с награден фонд 25 хиляди долара. Петата поставена Костова се наложи над водачката в схемата Монсерат Гонсалес от Парагвай след 6:3, 3:6, 7:5. В заключителната част българката губеше с 3:5 гейма, но успя да направи обрат. В заключителния гейм тя стигна до успеха при четвъртия си мачбол. Така Костова си осигури 30 точки за световната ранглиста, които при спечелването на трофея ще станат 50. На финала тя ще спори с победителката от двубоя между номер 7 София Ковалец (Украйна) и Констанс Сибий (Франция). Вчера Костова и тайванката Хсиех-Ю Хсу загубиха мача за титлата на двойки.