Нови попълнения носят победа на ЦСКА (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА победи Марек в първата си лятна контрола. "Червените" се наложиха с 2:1, като попаденията реализираха новите попълнения Мартин Камбуров и Маркиньос. Двубоят се проведе в Самоков.

В днешния мач Стойчо Младенов заложи на същата схема на игра от миналия сезон - 4-2-3-1.

Проверката стартира с опасност пред вратата на "армейците". В 14-ата минута Кристиян Петков бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да се разпише. При създадената ситуация Стоян Колев излезе на време и предотврати опасността.

Малко по-късно ЦСКА поведе. Попадението реализира новото попълнение на "червените" Мартин Камбуров в 18-ата минута от дузпа, след като бе съборен в наказателното поле от стража Михайлов.

Отборът на ЦСКА победи Марек в първата си лятна контрола с 2:1

Радостта на "армейците" бе твърде кратка. В 22-ата минута Кристиян Петков възстанови равенството. Играчът на дупничани не остави шанс на Колев, пронизвайки го от няколко метра. Основна вина за гола има Стивън Съндей, който направи груба грешка и подари топката на своя опонент.

В 33-ата минута Антон Карачанаков имаше добра възможност да отбележи, но стреля над напречната греда.

В самия край на първата част Апостол Попов центрира прецизно към Ивайло Чочев, който стреля от няколко метра, но стражът Михайлов изби в корнер.

Секунди по-късно Юлиян Илианов прати кълбото с глава в аут от изгодна позиция.

През втората част Стойчо Младенов заложи на изцяло нова единадесеторка. Темпото на игра доста спадна и двата тима трудно стигаха до голови положения. Въпреки това 31-кратният шампион успя да отбележи втори гол и да стигне до победата. В 80-ата минута Борис Галчев изведе Маркиньос сам срещу вратаря. Бразилецът се възползва по най-добрия начин и с удар по диагонала оформи крайното 2:1.

ЦСКА - МАРЕК 2:1

1:0 Камбуров 18 д.