Серина Уилямс се класира на полуфинал в Рим

Американката Серина Уилямс стигна до лесна победа с 6:1, 6:3 над китайката Шуай Чжан и се класира на полуфиналите на турнира в Рим с награден фонд от 2,12 милиона евро. В следващия си мач поставената под номер 1 в схемата ще срещне сръбкинята Ана Иванович, която се наложи с 6:4, 3:6, 6:4 над испанската тенисистка Карла Суарес Наваро.

Уилямс не срещна абсолютно никакви проблеми в четвъртфинала срещу Чжан, като дори успя да достигне до серия от пет поредни спечелени гейма. Китайката подобри играта си в края на първия сет, но форхендът и силният сервис на Уилямс решиха изхода от срещата. Тя ще има възможнот да си отмъсти на Иванович за загубата на откритото първенство по тенис на Австралия.

Турнир по тенис за жени в Рим в с награден фонд от 2,12 милиона евро, четвъртфинали:

1-Серина Уилямс (САЩ) - Шуай Чжан (Китай) 6:1, 6:3
10-Сара Ерани (Италия) - 2-На Ли (Китай) 6:3, 4:6, 6:2
6-Йелена Янкович (Сърбия) - 3-Агниешка Радванска (Полша) 6:4,