България завърши на 18-о място при девойките на европейското по спортна гимнастика

България завърши на 18-о място в крайното класиране на отборната надпревара при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика, което започна днес в "Арена Армеец" в София. Българките в състав Елизабет Василева, Грета Банишка, Магдалена Георгиева, Симона Якетова и Илияна Гевезова събраха сбор от 139.646 точки. За съжаление страната ни остана без представителка във финала на многобоя и на финалите на отделните уреди.

В квалификациите на индивидуалния многобоя с най-добро класиране от българките е Елизабет Василева, която остана 50-а от 88 гимнастички.

Отборно шампион стана Русия с 168.262 точки. Руският тим е воден от Ангелина Мелникова и Седа Тутхалян. На второ място е Великобритания със 165.005 точки, а на трето - Русия със 164.972 точки. Това е първи отборен медал в историята за британската гимнастика на европейско първенство за девойки.

Утре първенството продължава с отборната надпревара при жените. България е в първия поток от 10.00 часа сутринта.