Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Резервите на Германия и Полша не се победиха в скучна контрола (видео)

Отборите на Германия и Полша изиграха скучна контрола завършила 0:0 на "Имтех Арена" в Хамбург. Мачът дава начало на подготовката на Бундестима за световното първенство, но определено никой от двата отбора не впечатли особено с представянето си. Селекционерите на двата тима заложиха на доста млади играчи в съставите си, като дори в мача имаше и няколко дебютанти. Големите звезди обаче липсваха. Много малко от футболистите, които бяха на терена тази вечер за домакините имат шанс да попаднат в състава на Германия за световните финали, като на тях по-скоро ще се разчита за бъдещето.

Първото полувреме Германия имаше леко игрово предимство. В 4-ата минута Кевин Фоланд отправи нелош удар от труден ъгъл, но топката се отклони от защитник. В 13-ата минута пък Юлиан Дракслер стреля от далеч над вратата. Полша пък отговори с доста добра възможност в 18-ата минута, когато Чионек стреля с глава от близо, но право в ръцете на вратаря. Малко по-късно гостите имаха нов нелош шанс като Клих стреля опасно, но Рон-Роберт Цийлер спаси. В 32-ата минута пък и Германия бе близо до гола но изстрел на Антонио Рюдигер с глава бе изчистен пред голлинията.

През втората част и двата тима направиха някои промени и това като че ли наруши ритъма на игра, като головите положения пред двете врати станаха още по-редки. Зиро имаше един нелош шанс за Полша в 61-ата минута, а в 68-ата минута Фоланд стигна до добра ситуация в пеналта на съперника, но не се възползва от нея. В 85-ата минута пък гостите отново оцеляха след като Хан опита удар от воле в наказателното поле, но отново защитник изчисти пред голлинията.

Така срещата завърши без победител, а публиката в Хамбург не остана доволна от видяното и изпрати играчите с освирквания след края на двубоя.

Германия - Полша 0:0

ГЕРМАНИЯ: Цилер (Тер Щеген 46), Зорг (Гюнтер 82), Мустафи, Рюдигер (Хьоведес 46), Гинтер, Руди, Крамер, Дракслер, Горетцка (Хан 46), Майер (Арнолд 76), Фоланд (Юнг 71)

ПОЛША: Боруц, Вавржиняк, Шукала, Чионек (Вилуш 71), Олковски, Обраниак (Линети 53), Рибус, Пешко (Зиро 46), Клич (Вжолек 81), Кришовяк, Робак (Милик 53)