Българите с амбиции за призови места на световния и европейски шампионат

Този уикенд (17-18 май) ще се проведат вторите кръгове на световния и европейски шампионат по супермото на пистата Арад, Румъния. В клас S 1 Ангел Караньотов (ТМ) ще се бори за призово класиране при майсторите. Янко Ташев (Хонда) в клас SМ2 пък ще участва за втори път този сезон в европейския шампионат.

В клас S1 дебют ще направи друг наш сънародник- Александър Георгиев( КТМ). За пилотите в класовете SМ3 и SМ85 това ще бъде дебют за сезона, като при SМ3 Борислав Стоименов (КТМ) ще кара за дублиране на Европейската титла от 2013 година.

Българското участие в SМ3 ще бъде и с Веселин Иванов (Кавазаки) и Ивелин Манев (Сузуки). В клас SМ85 петима родни състезатели ще застанат на стартовата решетка ,като подобно на клас SМ3 Хакан Халми (КТМ) ще се бори за спечелването на Европейската титла от миналата година, когато само с аванс от 2 точки, спечели отличието в конкуренцията на австрийския пилот Максими Хофлер (Хускварна).

Пилотите, които ще застанат до Хакан Халми на старта от българите са: Янислав Стойнов (КТМ), Момчил Иванов (Ямаха), Милен Георгиев (Хонда) и Димитър Петров (КТМ). Последното състезание по супермото на пистата в Арад се е провело през 2004 година, като статистиката показва, че досега само български пилоти са били победители в класовете SМ 85 и SМ 2.