ЛеБрон Джеймс с 49 точки при победа на Маями

ЛеБрон Джеймс изравни рекордното си постижение в плейофите с 49 точки и помогна на Маями да спечели със 102:96 срещу домакина Бруклин в мач от втория кръг на плейофите на Националната баскетболна асоциация. Дуейн Уейд добави 15 точки, а шампионите поведоха с 3:1 победи и са само на успех от класиране за финала в Източната конференция.

Джо Джонсън беше най-резултатен за Бруклин с 18 точки, а Пол Пиърс завърши с 16 точки и 7 борби. Играта беше равностойна в дълги периоди от срещата, а тройка на Крис Бош 57,3 секунди преди края даде аванс от 97:94 на Маями. В последствие Джонсън направи пропуск, а Рей Алан вкара два наказателни удара 10,9 секунди преди края за 99:94, което на практика реши мача.

Портлънд записа първи успех над победителя в редовния сезон Сан Антонио след 103:92 в собствената си зала. Така гостите пропуснаха възможността да затворят серията в четири мача и да се класират за финала в Западната конференция. Портлънд изкова успеха си в третата част, която спечели с 35:20, за да влезе с аванс от 17 точки в последната четвърт.

Деймиън Лилард беше най-полезен за домакините с 25 точки, ЛаМаркъс Олдридж добави 19, а Никола Батюм се отличи с 14 точки и 14 борби. Тони Паркър беше най-резултатен за гостите с 14 точки. Сан Антонио води с 3:1 победи в серията и е само на успех от класиране напред.

Срещи от втория кръг от плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи):