Марица и Левски без загуба в група "А" за девойки старша

Отборите на Марица (Пловдив) и Левски (София) продължават без загуба след втория ден на предварителна група "А" от държавните финали по волейбол за девойки старша възраст, които се провеждат в пловдивската зала "Лаута".

И двата тима постигнаха безпроблемни победи на съперниците си във втория кръг, като се откроиха над останалите два състава в потока. В първия мач от деня отборът на Левски победи ЙЕБ (Шумен) с 3:0 (25:20,25: 22, 25:4). В последния гейм "сините" направо отказаха шуменки, като ги оставиха едва на едва 4 точки. Във втората среща от програмата Марица надигра Пирин (Разлог) също с 3:0 (25:14, 25:12, 25: 15). Двубоят приключи бързо, като маричанки не дадоха на противника повече от 15 точки в геймовете.

Така Марица и Левски са с актив от 6 точки и без загубен гейм досега. Единствено точковата разлика дава предимство засега за първото място на маричанки, а "Сините" са втори. Утре, 12 май, е последния кръг от предварителната фаза на турнира. Двата тима излизат в директен двубой за първото място в групата, а двубоят е от 17:00 ч.

В същото време Пирин и ЙЕБ също са без победа до сега. Двата тима пък ще се изправят един срещу друг в директен спор за третото място. Третият в групата ще играе в спора за 5-6 място в крайното класиране на турнира а четвъртият в среща за 7-8 място.