Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Олимпиакос и Панатинайкос запазиха шансове за Финалната четворка

Защитаващият титлата си отбор на Олимпиакос победи Реал Мадрид със 78:76 и намали резултата на 1:2 в четвъртфиналния плейоф на баскетболната Евролига за мъже. Гардът Костас Слукас вкара решителния кош 7,4 секунди преди края и остави Олимпиакос в серията. Брайънт Дънстън бе най-резултатен за гърците с 21 точки. Серхио Родригес се отличи с 19 точки за Реал.

Другият гръцки гранд Панатинайкос също остана в борбата, след като спечели третия плейофен мач срещу ЦСКА Москва с 65:59. Така ПАО намали резултата на 1:2 и има шанс да изравни, тъй като четвъртият мач отново ще се играе пред темпераментната публика в Атина утре.

Най-резултатен за гръцкия отбор бе Стефан Ласме с 13 точки, а за ЦСКА се отличи Сони Уиймс с 14. Макаби Тел Авив поведе с 2:1 в серията срещу Милан след победа в третия мач със 75:63. Барселона вече си осигури класиране за Финалната четворка в Милано, след като елиминира турския Галатасарай.